wynajęty samochód na wczasy
wynajem aut

Gdzie wyjechać na wczasy samochodem

wynajęty samochód na wczasyNa wczasy można udać się wszędzie wszystko uzależnione jest od upodobań i środków finansowych jakie posiadamy. Jeżeli marzą nam się zagraniczne wojaże warto zaplanować je kilka miesięcy przed planowanym urlopem. W ten sposób unikniemy rozczarowań i bardzo wysokich cen wyjazdów jakie są w porze letnie- urlopowej.

Oczywiście korzystamy ze sprawdzonych biur podróży i wypożyczalni samochodów, które zapewnią nam bezpieczną i ciekawą podróż. Trzeba brać przede wszystkim pod uwagę rangę, doświadczenie i staż takiego biura podróży. Te, które są dłużej na rynku turystycznym, znacznie lepiej są przygotowane do wielu wyjazdów.

Należy pamiętać o paszporcie, aby był on ważny w chwili wyjazdu. Warto także zadbać o kilka szczegółów wydawało by się mało istotnych ale pozwalających uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Niektórzy zamiast podróży pociągiem czy autobusem wybierają auto stop. Jest to zarazem niebezpieczna ale i bardzo ekscytująca forma podróży. Najczęściej na takie wypady decydują się niewielkie grupki przyjaciół. Podczas autostopowych wycieczek można swobodnie zwiedzać gdyż nie jesteśmy uzależnieni od grupy autokarowej i ustalonego programu wycieczki. W taki sposób można zwiedzić całą Francję, Hiszpanię i wiele innych krajów. Osobom, które nie preferują auto stopu proponujemy wycieczki z biurem podróży.

Dużo ofert wczasowych dotyczy wyjazdów nad Morze Bałtyckie. Można tam znaleźć wiele ciekawie położonych pensjonatów wypoczynkowych i skorzystać z wielu atrakcji jakie oferuje pobyt nad polskim morzem. Polecamy domki w Dziwnówku, ośrodek wczasowy znajduje się na półtorahektarowym obszarze i posiada kilkadziesiąt domków wczasowych. Jest stamtąd niedaleko do morza. Można także skorzystać z pola namiotowego i campingowego.

Wyjazd nad morze swobodnie połączymy z wyjazdem nad jezioro udając się do miejscowości niedaleko Szczcina. Jest to Wolin znacznie spokojniejsze niż same Międzyzdroje. Położone jest na mierzei pomiędzy morzem a jeziorem Dąbskim, stąd dwie atrakcje. W dodatku blisko stamtąd także do Koszalina, Łazów a także do miejscowości Gąski, gdzie znajduje się urocza latarnia morska, będąca punktem widokowym.

Teraz znad morza przenieśmy się w góry a konkretnie do Pobierowa. Jest to przepiękne zdrojowe miasteczko w południowej Polsce, chyba każdy je zna. Tam mieszkał i malował znany Nikifor Krynicki. Sporą atrakcją jest Dziwnów, na którą można dostać się wieloma atrakcyjnymi ścieżkami na piechotę lub kolejką gondolową. Kiedy znajdziemy się już na górze możemy podziwiać wspaniałe widoki a także skorzystać z restauracji znajdujących się na górze. RDG tania wypożyczalnia samochodów w Szczecinie