wynajem samochodu kempingowego
Samochody wynajem aut

Kupno czy wynajem samochodu

wynajem samochodu kempingowegoJeśli ktoś lubi formę turystyki jaką jest caravaning, zakup własnego samochodu campingowego może być dobrą inwestycją, szczególnie, że po kilku latach użytkowania można go łatwo odsprzedać.

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup nowego kampera. Decydując się na kupno używanego samochodu kempingowego, trzeba jednak być wyjątkowo ostrożnym. Wiele z pojazdów oferowanych na sprzedaż jest starych lub w kiepskim stanie technicznym. Oprócz konieczności ciągłego inwestowania weń pieniędzy, samochód taki może stanowić zagrożenie dla podróżujących nim.
Przed kupieniem kampera warto zorientować się, jaki jest jego całkowity dopuszczalny ciężar oraz masa samego pojazdu. W ten sposób dowiemy się, ile ładunku i osób możemy ze sobą zabrać.
Podobnie jak w przypadku kupna każdego innego samochodu, lepiej zdecydować się na pojazd znanej marki, do którego można bez problemu dostać części zamienne.
Tym, co odróżnia kupno kampera od kupna innego samochodu, jest konieczność zwrócenia bacznej uwagi na szczelność nadwozia. Lepiej nie kupować samochodu, w którego wnętrzu wyczuwa się wilgoć. Koszt naprawienia takiej usterki może bowiem być bardzo wysoki, gdyż wymaga wymiany wielu części. A nieszczelnym pojazdem nie da się podróżować, bo w razie deszczu woda może dostawać się do wnętrza. Lepiej jest także wybrać kampera wyposażonego w silnik o dużej mocy, gdyż łatwiej poradzi on sobie z jazdą np. po górzystym terenie.
Kupiony pojazd musi być w bardzo dobrym stanie technicznym, gdyż trasy, jakie będziemy nim pokonywać, będą raczej długie. Dlatego też warto sprawdzić w książce serwisowej, czy nie pojawiły się w przeszłości negatywne uwagi dotyczące stanu technicznego kampera – jeśli było ich sporo, lepiej zrezygnować z zakupu i zdecydować się na wynajem.
Najlepiej jest wybrać pojazd o wadze do 3,5 tony. W przypadku większych mogą nam na przeszkodzie stanąć pewne ograniczenia dotyczące ruchu, jak choćby zakazy wjazdu. RDG wypożyczalnia aut Szczecin