miejsca na kemping
Samochody

Miejsce na kemping

miejsca na kempingPodróżujący samochodem kempingowym powinni unikać nocowania w niestrzeżonych, przypadkowych miejscach. Z myślą o nich tworzy się tzw. camperparki – miejsca, w których turyści mogą odpocząć, uzupełnić zapas wody w samochodzie a także pozbyć się ścieków. Pobyt na większości z tych miejsc jest płatny.
Kemping to z kolei docelowe miejsce podróży. Przed wyruszeniem w drogę warto zorientować się, jak wygląda baza kempingowa w okolicach, w które się udajemy. Informacje na ten temat można znaleźć w Internecie lub poprosić o nie np. w firmie wynajmującej kampery. Kempingi są to miejsca, w których możemy zatrzymać się na dłuższy czas. Są one zaopatrzone w różne udogodnienia, np. toalety z prysznicami. Ich zaletą jest fakt, że są one najbezpieczniejszymi miejscami do kempingowania, choćby dlatego, że zazwyczaj znajdują się na nich inne kampery i namioty z turystami. Pobyt na polach kempingowych jest odpłatny, ale lepiej jest uiścić niewielka opłatę za biwakowanie niż ryzykować utratę mienia w niestrzeżonym miejscu.
Niekiedy, szczególnie w sezonie letnim, miejsce na kempingu lepiej jest zarezerwować z wyprzedzeniem. W innym wypadku po przyjeździe na miejsce może się okazać, że cały plac jest zajęty i będziemy zmuszeni szukać innego.
Baza kempingowa w Polsce jest dość spora, bo obejmuje około 400 ośrodków w całym kraju. Standard tych ośrodków jest jednak różny, wiec lepiej sprawdzić opinie użytkowników, np. w Internecie, przed zarezerwowaniem miejsc. Na forach można znaleźć sporo opinii na temat różnych ośrodków, szczególnie tych najlepszych i tych, których lepiej unikać.Trzeba być szczególnie ostrożnym, gdyż zdarzają się wypadki, że miejsce przeznaczone na kemping jest mocno zaniedbane i nie posiada podstawowych udogodnień. Lepiej znaleźć uczciwy ośrodek niż mieć zepsute wakacje.
Dobre pole kempingowe zmuszą znajdować się na suchym terenie. Jeśli chodzi o polskie kempingi,
Bardzo dobrą opinię posiada m. in. kemping “Pomarańczowe” we Władysławowie, który w ramach wypoczynku oferuje zajęcia dla dzieci. Często dobrym rozwiązaniem jest wynajem busa 9 osobowego w Szczecinie.