samochody kempingowe na wynajem
Samochody wypożyczalnia samochodów

Samochody i przyczepy na wynajem

samochody kempingowe na wynajemPodstawową cechą odróżniającą caravaning od wszelkich innych rodzajów turystyki jest środek lokomocji – samochód kempingowy lub osobowy z doczepioną przyczepą kempingową. Służy ona za pomieszczenie mieszkalne uczestnikom kempingu. Oczywiście standard i wygoda mieszkania w takim miejscu jest dużo niższa niż w normalnym domu, choćby ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Caravaning ma jednak także liczne zalety: samochodem można dostać się niemal wszędzie. I na tym chyba właśnie polega urok tego tego rodzaju turystyki. Jest to idealny pomysł na wakacje dla tych, którzy preferują czynny wypoczynek na łonie natury.
W samochodzie kempingowym lub przyczepie jest wystarczająca ilość miejsca, aby pomieścić 4-7 osób. Nowoczesne pojazdy są wyposażone w łazienkę z prysznicem, umywalką i ubikacją, co jest dużym udogodnieniem dla korzystających z niego. Aneks kuchenny jest wyposażony w kuchenkę gazową, lodówkę, zlewozmywak i wystarczającą ilość miejsca na przechowanie wszelkich niezbędnych drobiazgów. Oprócz szafek w części mieszkalnej pojazd posiada także pojemny bagażnik. Oczywiście ilość rzeczy jaką można ze sobą zabrać do samochodu kempingowego jest ograniczona i trzeba się wykazać zdrowym rozsądkiem zabierając rzeczy np. na kilkutygodniową wyprawę.
Warto wiedzieć, że aby móc prowadzić samochód kempingowy, wystarczy posiadać prawo jazdy kategorii B.
Pomiędzy przyczepami kempingowymi i samochodami, zwanymi też kamperami, występują pewne istotne różnice. Przyczepa jest bardziej praktyczna podczas dłuższego pobytu na biwaku, gdyż nie trzeba jej wszędzie “wlec” za sobą. W razie np. wyjazdu po zakupy można po prostu odpiąć samochód i odjechać, bez potrzeby zwijania całego obozowiska. Kamper jest natomiast łatwiejszy w prowadzeniu na drodze. Samochody kempingowe są też z reguły znacznie droższe od przyczep.