wycieczka wypożyczonym samochodem
wynajem aut wypożyczalnia samochodów

Wycieczka wypożyczonym samochodem

wycieczka wypożyczonym samochodemNa wyprawę wypożyczonym samochodem możemy udać się właściwie wszędzie, w zależności od posiadanych środków finansowych, kondycji fizycznej oraz sprzętu rowerowego. Na pewno bardzo ekscytujące są wycieczki zagraniczne, ale na to trzeba poświęcić dużo czasu i pieniędzy. My chcemy przedstawić Państwu kilka ścieżek rowerowych jakie warto przejechać u nas w Polsce.

Wycieczka wypożyczonym samochodem to przyjemność i pożytek, zwiedzamy wypoczywamy i spalamy czasami zbędne kalorie a jeśli takich nie mamy wyrabiamy kondycję  fizyczną. Na wschodzie Polski znajdują się dwa przepiękne miasta Lublin i Kazimierz Dolny nad Wisłą znany z odbywającego się tam festiwalu filmu i sztuki- „Dwa Brzegi”. Polecamy wytrwałym 120 kilometrową wycieczkę rowerowa z jednego miasta do drugiego. Potrzeba na to około 10 godzin. Jest to nie lada wyzwanie jednak nie musimy całej drogi przebyć w jeden dzień, jakiś nocleg będzie wskazany. Jadąc należy trzymać się czerwonego szlaku, które gdy wyjedziemy z Lublina zaprowadzi nas do samego Kazimierza.

Jeśli natomiast wolimy inna scenerię na przykład lasu i lubimy bardziej wyczynowe, górskie trasy warto wybrać się na wycieczkę lasami Puszczy Bukowej. Długość takiej trasy wynosi około 90 kilometrów, ale można przebyć nieco mniejszy kawałek jeśli czas i kondycja nam na to nie pozwala.  Ponad połowa tej ścieżki rowerowej wiedzie dróżkami leśnymi. Jest to dodatkowy atut wypoczynkowy, poza tym w lesie nie jest odczuwalny skwar, jakiego można doznać na otwartych przestrzeniach w lecie. Jedyną przeszkodą może być piaszczyste podłoże występujące  na terenach puszczy, jednak większa dawka wysiłku pozwoli na wyćwiczenie mięśni nóg. Tereny Doliny Odry są naprawdę piękne i godne polecenia, każdy kto lubi wycieczki rowerowe i choć trochę zna się na tym sporcie może sam wyznaczyć sobie interesującą trasę- wrażenia gwarantowane.

Czasami, aby wybrać się konkretne miejsce na wojaże rowerowe, trzeba skorzystać z innego środka transportu na przykład pociągu, ale nie zrażajmy się taka podróż tez może być interesująca. Transport roweru pociągiem nastręcza zbyt wielu kłopotów, oczywiście musimy uiścić dodatkową opłatę za przewożony bagaż ale jest to wydatek dosłownie kilku złotych i spokojnie można go wliczyć koszty wycieczki. Natomiast kiedy znajdziemy się już na miejscu możemy bez żadnych opłat zwiedzać wybrane miejsca dzięki rowerowi. Na tereny bardziej trudne, leśne, piaszczyste czy trawiaste warto zaopatrzyć się w szersze opony. Dzięki temu jazda będzie łatwiejsza i unikniemy niepotrzebnych kłopotów a wczasy w Polsce będą przyjemnością.