wynajem długoterminowy
Samochody wynajem aut wypożyczalnia samochodów

Wynajem długoterminowy

wynajem długoterminowyObecnie świat znajduje się w okresie spowolnienia gospodarczego. Pierwszym symptomem było spowolnienie gospodarze w Niemczech, które miało miejsce jakieś pół roku temu. Nie musieliśmy zbyt długo czekać na pierwsze efekty u nas. Nasza gospodarka jest silnie powiązana z gospodarką Niemiecką ze względu na to, iż sporo rzeczy eksportujemy do tego kraju. Ogólnie, gospodarka światowa w dzisiejszych czasach to system naczyń powiązanych. Jeżeli w danym kraju dzieje się źle, będzie to miało w najbliższym czasie przyłożenie na inne gospodarki w mniejszym bądź większym stopniu. Zwłaszcza jeżeli mamy tutaj sytuację, w której spowolnienie gospodarcze tyczy się bezpośrednio dużego kraju. Pierwszym sektorem w gospodarce, który najbardziej odczuwa efekty spowolnienia gospodarczego to branża motoryzacyjna. Jeżeli dzieje się źle ludzie zaczynają zaciskać pasa, a więc ostatnią rzeczą, o której myślą, to jest zakup samochodu. W czasach pozytywnej koniunktury jest wręcz na odwrotnie. Większość ludzi nie tylko kupuje samochody za gotówkę, ale i również w kredycie. Chyba jedną z najgorszych rzeczy, jaką możemy zrobić, to wziąć kredyt konsumpcyjny na zakup samochodu.

Zalety i wady wynajmu długoterminowego

Do tego dochodzi długoterminowy wynajem samochodu. Ludzie decydują się na takie posunięcie ze względu na wygodę oraz możliwość posiadania nowego samochodu w użytkowaniu. Niestety większość z nich nie ma bladego pojęcia, jak wynajem długoterminowy jest korzystny dla naszego budżetu. Jak to wygląda w praktyce? Dostajemy zwykle ograniczoną możliwość wyboru, nie mając najmniejszych szans na wprowadzenie żadnych zmian w ofercie. Kolejna sprawa to serwisowanie. Zwykle na naprawę np. różnego rodzaju usterek trzeba udać się, do autoryzowanego serwisu co wiąże się z kosztami i to sporymi. Nie zapominajmy także o różnych limitach na przykład kilometrów. Jeżeli limit zostanie przekroczony, będziemy musieli płacić za każdy przejechany dodatkowy kilometr. I najważniejsze, kiedy będziemy chcieli zrezygnować z wynajmu bądź skończy nam się umowa, auto jest dokładnie sprawdzane pod kątem różnych uszkodzeń. Jeśli takowe się pojawiają, będziemy musieli zapłacić dodatkową sumę pieniędzy. A więc z dłuższej perspektywy czasu długoterminowy wynajem samochodu nie jest opłacalny. To już lepiej kupić samochód za gotówkę, na który nas fizycznie stać niż płacić za wynajem samochodu i to nie małe kwoty, którego i tak nie będziemy mieli na własność. Przy wynajmach długoterminowych najemca chce, aby samochód, który będziemy oddawać, był w jak najlepszych stanie, ponieważ będzie go chciał sprzedać. A im lepiej będzie się prezentował, tym lepiej dla samego najemcy, ponieważ wtedy może ustalić wyższą cenę.

A więc. Podsumowując. Przed podjęciem jakichkolwiek wiążących decyzji warto zastanowić się nad tym, czy długoterminowy wynajem samochodu jest dla nas. Jeżeli stwierdzimy, że tak zapoznajmy się z umową najdokładniej, jak potrafimy zwracając uwagę na wszystkie kruczki. Zachęcamy do skorzystania z pomocy prawnika, aby on za nas przeanalizował umowę. Rozważnie podejmujmy decyzje.

2 thoughts on “Wynajem długoterminowy”

Comments are closed.