wypożycz auto nad morzem
Samochody wynajem aut wypożyczalnia samochodów

Wypożycz auto i ruszaj nad morze

wypożycz auto nad morzemDo najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych kurortów nadmorskich Morza Bałtyckiego są Kołobrzeg, Władysławowo, Hel, Szczecin czy Międzyzdroje. Dziwnów najbardziej znane jest z Alei Gwiazd Sportu, która znajduje się na deptaku oddanym do użytku w 2000. Deptakiem można dojść nad samo morze a co roku przybywa tam kilka nowych lub przynajmniej jedno znane nazwisko. Znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Port w Dziwnowie jest dobrze rozwinięty pod względem przetwórstwa rybnego i produkcji mączki rybnej. Jednak większą atrakcją dla turystów, zwłaszcza z zagranicy z pewnością będzie przejście graniczne, dzięki któremu nasz kraj ma doskonały kontakt z takimi krajami jak Litwa czy Łotwa.

Nad nasze polskie morze najlepiej wybrać się oczywiście latem i nie trzeba się martwić kapryśna i niezbyt udaną pogoda ponieważ jest wiele atrakcji, które zapewnią wspaniały wypoczynek. Latem kursuje po morzu wiele statków turystycznych. Oczywiście dla tych którzy lubią wylegiwać się na słońcu odpowiednim miejscem będzie plaża, szeroka na 200 metrów i posiadająca około 10 strzeżonych kąpielisk. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie : korty tenisowe, boiska do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Doskonałym relaksem będzie wizyta w gabinecie odnowy biologicznej.

Nieco mniejszym miejscem na wypoczynek i też spokojniejszym jest Dziwnówek. To niewielka wieś rybacka znajdująca się na Mierzei Helskiej. Nie jest to może miejsce na wylegiwanie się gdyż nie ma tam regularnej plaży ale są za to duże piękne wydmy. Tam też można zobaczyć jedyne w Polsce tory kolejowe znajdujące się najbliżej brzegu morskiego. Polecamy także małą przystań nad Zatoką Pucką, gdzie można się przenieść w odległe czasy, tam bowiem spotkamy rybaków mówiących po kaszubsku i naprawiających sieci. Wypożycz samochód w RDG wypożyczalnia samochodów Szczecin

Hel natomiast jest najdalej wysuniętym punktem Polski nieco od niej oddzielone, gdyż znajduje się na cyplu Mierzei Helskiej. Jest to miasto bardzo turystyczne poza tym to bardzo znane kąpielisko, tam także znajduje się garnizon Marynarki Wojennej. To największych tamtejszych zabytków zaliczyć należy: kościół pod wezwanie świętych Piotra i Pawła, domy rybackie które zachowały się z XVII wieku oraz znajdująca się na końcu cypla latarnia morska. W tym miejscu panuje bardzo korzystny mikroklimat warto udać się tam na wczasy.

Nieco niżej na mapie, jednak nad samym morzem, znajdują się Międzyzdroje. Jest tam wspaniała plaża na którą ściągają co roku tysiące turystów a oprócz tego kilka ciekawych miejsc i zabytków, które trzeba koniecznie zobaczyć, między innymi Gabinet Figur Woskowych. Alternatywą do takiego wynajmu jest długoterminowy wynajem samochodu.