wynajem busa 9 osobowego
wynajem aut wypożyczalnia samochodów

Wypożyczenie kampera

wynajem busa 9 osobowegoWynajem samochodu kempingowego jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy decydują się na tę formę turystyki po raz pierwszy albo niezbyt często z niej korzystają. Sporo firm oferuje wynajem kamperów. Ich zaletą jest to, że oprócz udostępnienia pojazdu oferują one wszechstronną pomoc i służą radą dla początkujących miłośników kempingu.
Pracownik firmy wynajmującej samochody może na początek doradzić niedoświadczonemu turyście, jaki rodzaj samochodu będzie dla niego najlepszy w zależności od jego wymagań dotyczących standardu, ilości osób, miejsca kempingu, czasu biwakowania itd. Zaletą wynajęcia samochodu jest także fakt, że właściciel gwarantuje jego dobry stan techniczny. Kampery oferowane do wynajęcia nie mają zazwyczaj więcej niż kilka lat, a co za tym idzie – posiadają wysoki standard wyposażenia. Nie trzeba się także martwić np. o napełnienie butli gazowej czy zbiornika na wodę pitną.
Wynajmującego samochód kempingowy obowiązuje specjalny regulamin, ustalony przez firmę wynajmującą pojazd. Wiek kierowcy musi się mieścić w ustalonych granicach – zazwyczaj jest to pomiędzy 25 a 70 lat. Przy rezerwacji samochodu trzeba wpłacić zaliczkę (zazwyczaj około 30% całej kwoty), a pozostałą część na kilka tygodni przed odbiorem samochodu. Przeważnie firmy pobierają także od swoich klientów depozyt na wypadek szkód wynikłych z niewłaściwego użytkowania samochodu lub uszkodzenia go. Wypożyczane pojazdy są objęte ubezpieczeniami OC, AC I NW.
Wynajmując samochód kempingowy, płaci się zazwyczaj za każdą dobę użytkowania. Ceny różnią się w zależności od klasy pojazdu, poziomu wyposażenia i jego wieku. Ustalany jest także limit kilometrów, który można wykonać. Po jego przekroczeniu naliczane są dodatkowe opłaty.
Przed podjęciem decyzji dotyczącej wynajmu samochodu kempingowego warto przejrzeć co najmniej kilka ofert, szczególnie dobrym miejscem poszukiwania jest auto giełda – np. poprzez ogłoszenia zamieszczane w internecie, czy w tradycyjnych, papierowych gazetach.  Szczególnie w sezonie letnim, niektórzy najemcy proponują korzystne upusty cen i promocje. Następnie ruszaj w drogę na wycieczkę wypożyczonym samochodem.